Powered by Someco
Somekoulutus
Webinaari: Podcast sisältömuotona
5.11.2019
Saat linkin webinaariin sähköpostitse tuntia ennen webinaarin alkua
10:00 - 11:30
Ilmoittaudu 3.11.2019 mennessä!

Podcast sisältömuotona tekee taas paluuta yritysviestintään! Jos organisaatiosi miettii podcastin perustamista, kannattaa tämä koulutus käydä ensin. Koulutuksen jälkeen sinulla on käsitys siitä miten podcast perustetaan ja miten sisältöjä jaellaan. Webinaari tarjoaa eväät inspiroivan podcastin tekoon ja tarjoaa parhaat esimerkit eri toimialoilta.

Koulutuksen sisältö

* Podcastin perustamisen ABC
* Tekniset valmiudet ja vinkit kevyeen editointiin
* Sisältösuunnittelu
* Eri julkaisualustat
* Markkinointi ja podcastin jakelu
* Onnistumisen mittaaminen

Webinaari kestää 1,5h ja tarjoaa hyvät eväät podcastin perustamiseen. Koulutuksen jälkeen LM Someco tarjoaa mielellään tukea käytännön toteutukseen.

Kenelle?

Koulutus sopii heille, jotka organisaatioissa pohtivat podcastin perustamista. Sinun ei tarvitse olla kokenut podcastien tekijä koska koulutuksessa lähdetään liikkeelle perusteista. Koulutuksessa podcasteja käsitellään yritysviestinnän näkökulmasta.

Entry fee icon

Osallistumismaksu:

200 € + alv. 24 %
Minimiosallistujamäärä 5 henkilöä - koulutuksen toteutuminen varmistetaan ilmoittautuneille viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutusta. Mikäli osallistuja peruuttaa tulonsa alle 7 päivää ennen tapahtumaa, perimme 50 % osallistumismaksusta. Peruutus tulee tehdä viimeistään 3 vuorokautta ennen koulutusta.

Tarkista toistuvuus

Webinaari: Podcast sisältömuotona
5.11.2019
verkossa
10:00 - 11:30
Ilmoittaudu mukaan 3.11.2019 mennessä

Tätä aihetta kouluttavat:

050 444 7499
Kristiina Salo on sisältöstrategi. Kristiinan erityisalueita ovat strateginen sisältömarkkinointi, suunnitelmallinen sisällöntuotanto, bloggaaminen ja B2B-yritysten sosiaalisen median hyödyntäminen osana liiketoimintastrategiaa.