Powered by Someco
Somekoulutus
Sisältöstrategia haltuun -webinaarisarja

Järjestämme suositun Sisältöstrategia haltuun -koulutuskokonaisuuden webinaarisarjana jälleen 9.9. alkaen! Kokonaisuus antaa eväät organisaation sisältöstrategian tekoon. Painotuksemme on sosiaalisessa mediassa, mutta pystyt hyödyntämään saatuja oppeja koko verkkosisällön sisältöstrategian luomisessa. Kouluttajana on sisältöstrategi, jolla on vuosien kokemus monikanavaisesta markkinointiviestinnästä.

Webinaaritoteutuksena (5 x 1,5 h) pidettävien koulutusten aikana käydään askel askeleelta läpi sisältöstrategian kulmakivet. Webinaarien välissä osallistujat työstävät kotitehtävinä oman sisältöstrategiansa osasia. Koulutusohjelman päätteeksi toteutetaan henkilökohtainen sparraus*, jossa käydään läpi viimeistelty sisältöstrategia yhdessä LM Somecon sisältöstrategin kanssa.

Koulutusohjelman aikana saat tukea sekä muilta osallistujilta että kouluttajalta suljetussa keskusteluryhmässä.

Webinaarisarjaan osallistumalla et ole sidottu matkustamaan koulutuspaikalle. On myös mahdollista, että osallistutte webinaariin yhdessä sisältötyötä tekevien kollegoidesi kanssa (max. 3/hlöä/organisaatio), jolloin voitte rakentaa strategiaanne yhdessä tiimin kanssa – tällöin sisältöstrategiatyöstä saa parhaan hyödyn irti.

Ilmoittautuminen ja hinnoittelu

Koulutusohjelman hinta: 1 950 € + alv 24 %.

Erinomainen kokonaisuus! Osaavat ja ennen kaikkea innostavat/positiivisesti haastavat opettajat. Ilman tätä en olisi saanut somekanavastrategiaa laitettua kuosiinsa. Vinkkejä tuli myös muuhun viestintään runsaasti. Pienryhmä toimi loistavasti ja joka torstaiaamupäivä meni lentäen. Suosittelen tätä!
Sanna Sinkkilä
viestintäpäällikkö, Tapaturmavakuutuskeskus

Koulutuksen ohjelma

Koulutusohjelman ajan tukena suljettu keskusteluryhmä, jossa sisältöstrategi läsnä. 

Entry fee icon

Osallistumismaksu:

1 950 € + alv 24%
Minimiosallistujamäärä 4 henkilöä - koulutuksen toteutuminen varmistetaan ilmoittautuneille viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutusta. Mikäli osallistuja peruuttaa tulonsa alle 7 päivää ennen tapahtumaa, perimme 50 % osallistumismaksusta.

Tätä aihetta kouluttavat:

040 413 2481
Strategist Wilma Inkinen on datavetoiseen sisältömarkkinointiin ja tarinankerrontaan intohimoisesti suhtautuva "some-tyyppi". Somecolla Wilma kouluttaa asiakkaita sosiaalisen median markkinoinnista ja sparraa heitä tavoitteellisempaan tekemiseen.