Powered by Someco
Somekoulutus
Mainonnan strategisen suunnittelun webinaarisarja

Tiedustele koulutuksen saatavuutta sähköpostitse info@lmsomeco.fi

 

Webinaarien suosion kasvaessa järjestämme uuden webinaarisarjan, joka antaa eväät sosiaalisen median ostetun näkyvyyden strategiseen suunnitteluun. Koulutuskokonaisuuden aikana saat hyvän käsityksen siitä, miten mainonnan toteutus kannattaa suunnitella ja miten budjetti kannattaa jakaa kanavien kesken. Kouluttajana toimii LM Somecon strategi, jolla on vuosien kokemus sosiaalisen median ostetusta näkyvyydestä.

Webinaaritoteutuksena (4 x 1 h) pidettävien koulutusten aikana käydään askel askeleelta läpi ostetun näkyvyyden strategiaa. Webinaarien välissä osallistujat työstävät kotitehtävinä oman organisaationsa strategista suunnitelmaa. Koulutusohjelman päätteeksi toteutetaan henkilökohtainen sparraus*, jossa viimeistelty suunnitelma käydään läpi  LM Somecon strategin kanssa.

Koulutusohjelman aikana saat tukea sekä muilta osallistujilta että kouluttajalta suljetussa keskusteluryhmässä.

Aiempi kokemus sosiaalisen median ostetusta näkyvyydestä on hyödyksi, mutta ei pakollinen. Kanavien mainostyökalujen operatiivista tekemistä ei käydä kurssin aikana lävitse vaan keskitytään strategisiin toimenpiteisiin.

*Henkilökohtaisen sparrauksen kesto noin 1,5 h, toteutus etäyhteyksin tai LM Somecon toimistolla 

Ilmoittautuminen ja hinnoittelu

Koulutusohjelman hinta: 1 750 € + alv 24 %.

 

Koulutuksen ohjelma

Entry fee icon

Osallistumismaksu:

1 750 € + alv 24%
Minimiosallistujamäärä 4 henkilöä - koulutuksen toteutuminen varmistetaan ilmoittautuneille viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutusta. Mikäli osallistuja peruuttaa tulonsa alle 7 päivää ennen tapahtumaa, perimme 50 % osallistumismaksusta.

Tarkista toistuvuus

Tätä aihetta kouluttavat:

040 413 2481
Strategist Wilma Inkinen on datavetoiseen sisältömarkkinointiin ja tarinankerrontaan intohimoisesti suhtautuva "some-tyyppi". Somecolla Wilma kouluttaa asiakkaita sosiaalisen median markkinoinnista ja sparraa heitä tavoitteellisempaan tekemiseen.