Powered by Someco
Somekoulutus
Mainonnan strategisen suunnittelun webinaarisarja
22.1.2019
Saat linkin webinaareihin sähköpostitse aina tuntia ennen webinaarin alkua
10:00 - 11:30
Ilmoittaudu 16.1.2019 mennessä!

Webinaarien suosion kasvaessa järjestämme uuden webinaarisarjan, joka antaa eväät sosiaalisen median mainonnan strategiseen suunnitteluun. Koulutuskokonaisuuden aikana saat hyvän käsityksen siitä, miten mainonnan toteutus kannattaa suunnitella ja miten mainosbudjetit kannattaa jakaa kanavien kesken. Kouluttajana toimii Somecon strategi, jolla on vuosien kokemus sosiaalisen median mainonnasta.

Webinaaritoteutuksena (4 x 1 h) pidettävien koulutusten aikana käydään askel askeleelta läpi mainonnan strategiaa. Webinaarien välissä osallistujat työstävät kotitehtävinä oman organisaationsa mainonnan strategista suunnitelmaa. Koulutusohjelman päätteeksi toteutetaan henkilökohtainen sparraus*, jossa viimeistelty suunnitelma käydään läpi  Somecon strategin kanssa.

Koulutusohjelman aikana saat tukea sekä muilta osallistujilta että kouluttajalta suljetussa keskusteluryhmässä.

Aiempi kokemus sosiaalisen median mainonnasta on hyödyksi, mutta ei pakollinen. Kanavien mainostyökalujen operatiivista tekemistä ei käydä kurssin aikana lävitse vaan keskitytään strategisiin toimenpiteisiin.

*Henkilökohtaisen sparrauksen kesto noin 1,5 h, toteutus etäyhteyksin tai Somecon toimistolla 

Ilmoittautuminen ja hinnoittelu

Koulutusohjelman hinta: 1 750 € + alv 24 %.

Lanseeraustarjous – mikäli ilmoittaudut 14.12. mennessä, saat 20 % alennuksen! Käytäthän ilmoittautumisen yhteydessä koodia ”lanseeraus”.

Early bird -hinta – mikäli ilmoittaudut 30.12. mennessä, saat 10 % alennuksen! Käytäthän ilmoittautumisen yhteydessä koodia ”earlybird”.

Koulutuksen ohjelma

Koulutusohjelman ajan tukena suljettu keskusteluryhmä, jossa Somecon strategi läsnä. 

Entry fee icon

Osallistumismaksu:

1 750 € + alv 24%
Minimiosallistujamäärä 4 henkilöä - koulutuksen toteutuminen varmistetaan ilmoittautuneille viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutusta. Mikäli osallistuja peruuttaa tulonsa alle 7 päivää ennen tapahtumaa, perimme 50 % osallistumismaksusta.

Tarkista toistuvuus

Mainonnan strategisen suunnittelun webinaarisarja
22.1.2019
verkossa
10:00 - 11:30
Ilmoittaudu mukaan 16.1.2019 mennessä

Tätä aihetta kouluttavat:

040 413 2481
Content Strategist Wilma Inkinen on datavetoiseen sisältömarkkinointiin ja tarinankerrontaan intohimoisesti suhtautuva "some-tyyppi". Somecolla Wilma kouluttaa asiakkaita sosiaalisen median markkinoinnista ja sparraa heitä tavoitteellisempaan tekemiseen.