Powered by Someco
Somekoulutus
LinkedIn yrityskäyttö ja mainonta
5.4.2018
Somecon uudet toimitilat, Kasarmikatu 42, Helsinki, 2. kerros.
13:00 - 16:00
Ilmoittaudu 29.3.2018 mennessä!

Tehokkaassa kolmen tunnin koulutuksessa otetaan LinkedInin yrityskäyttö haltuun! LinkedIn on parhaimmillaan tehokas kanava markkinointiviestinnässä. Koulutuksessa syvennytään LinkedInin yritysviestinnän mahdollisuuksiin.

Koulutuksessa käydään käytännönläheisesti läpi LinkedInin yrityskäytön ominaisuudet ja niiden tehokäyttö. Lisäksi käsitellään LinkedIn-yrityssivun sisällöntuotannon parhaita käytäntöjä, sekä tutustutaan Showcase Page -toiminnallisuuteen ja LinkedIn-ryhmiin. Koulutuksessa myös perehdytään LinkedIn-mainonnan mahdollisuuksiin niin markkinoinnissa kuin rekrytoinnissa.

Koulutuksemme ovat pienryhmäkoulutuksia: osallistujia on 6-8, jolloin koulutus on käytännönläheinen, ideoiva ja keskusteleva. Tutustumme aihealueeseen esimerkkien kautta. Sisältöä voidaan myös räätälöidä osallistujien toiveiden perusteella. Jätä kommenttisi ilmoittautumisen yhteydessä tai ota etukäteen yhteyttä kouluttajaan saadaksesi lisätietoja.

Kenelle?

Koulutus on suunnattu organisaatioiden sosiaalisen median kehittämisestä vastaaville henkilöille. LinkedIn-koulutus on varmasti hyödyllinen toimitpa sitten organisaatiosi HR:n, markkinoinnin tai viestinnän parissa.

On suositeltavaa, että koulutukseen osallistuja on jo luonut profiilin LinkedIniin ja on ylläpitäjänä yrityksensä LinkedIn-sivulla.
Juuri sitä, mitä kaipasinkin! Konkreettisia asioita, joita itsekin voi hyödyntää, mukava tunnelma. Kiva kuulla myös muiden ryhmäläisten ajatuksia.
Tua Kyrklund
Kela

Koulutuksen ohjelma

Entry fee icon

Osallistumismaksu:

335 € + alv. 24 %
Minimiosallistujamäärä 5 henkilöä - koulutuksen toteutuminen varmistetaan ilmoittautuneille viimeistään 7 vuorokautta ennen koulutusta. Mikäli osallistuja peruuttaa tulonsa alle 7 päivää ennen tapahtumaa, perimme 50 % osallistumismaksusta. Peruutus tulee tehdä viimeistään 3 vuorokautta ennen koulutusta.

Tarkista toistuvuus

LinkedIn yrityskäyttö ja mainonta
5.4.2018
Somecon uudet toimitilat, Kasarmikatu 42, Helsinki, 2. kerros.
13:00 - 16:00
Ilmoittaudu mukaan 29.3.2018 mennessä
LinkedIn yrityskäyttö ja mainonta
25.4.2018
Somecon uudet toimitilat, Kasarmikatu 42, Helsinki, 2. kerros.
13:00 - 16:00
Ilmoittaudu mukaan 18.4.2018 mennessä
LinkedIn yrityskäyttö ja mainonta
22.5.2018
Somecon uudet toimitilat, Kasarmikatu 42, Helsinki, 2. kerros.
9:00 - 12:00
Ilmoittaudu mukaan 15.5.2018 mennessä
Enää 2
paikkaa

Tätä aihetta kouluttavat:

 
 
050 5533 735
Jani Lilja on ikuinen idealisti, joka uskoo yrityksen seinien sisällä tapahtuvan avoimen keskustelun ja viestimisen olevan selkäranka kaikelle julkiselle tekemiselle. Pitkän ICT-taustan omaava, verkkoviestintään hurahtanut elämäntapakonsultti uskoo teknologian ja ihmisen olevan sekoitus, joka auttaa meitä keskittymään uuden luomiseen ja laadukkaampiin kohtaamisiin. Janin mielestä jokaisella ihmisellä ja yrityksellä on tarina, joka ansaitsee tulla kuulluksi.
 
 
044 372 8979
Tiina on sosiaalisen median asiantuntija, jonka erityisosaamisena ovat sosiaalisen median tarjoamat mahdollisuudet työnantajakuvan viestinnälle sekä työntekijälähettilyydelle.